Uudised

Aasta Konverentsiteo tiitli pälvis 2000 osalejaga organisatsiooniuurijate konverents

MTÜ Eesti Konverentsibüroo ja Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu tunnustasid kolmapäeval eelmisel aastal Tallinnas toimunud suurte rahvusvaheliste konverentside korraldajaid ning andsid üle tunnistused 10 uuele konverentsisaadikule. Aasta Konverentsiteo tiitli pälvis ligi 2 000 osalejaga Euroopa organisatsiooniuurijate ühenduse EGOS kollokvium. Innovatiivseimate konverentsidena tunnustati TalTech Visioonikonverentsi ning Mindvalley U suursündmust. Tallinna linna eriauhind omistati Rahvusvaheline Maratonide ja Pikamaajooksude Liidu (AIMS) 22. Maailmakongressile.

 Aasta Konverentsitegu 2018 auhinna konkursile esitati ühtekokku 15 kandidaati, kelle seast valiti võitjad Eesti konverentsiturismi katusorganisatstiooni MTÜ Eesti Konverentsibüroo liikmete seas läbi viidud hääletusel. Kõigi kandidaatide puhul oli tegu mitmepäevaste rahvusvaheliste konverentsidega, millel osales enam kui 300 delegaati.

Konverentside Eestis toimumine oli märkimisväärne sündmus ning nende korraldamine tõi olulist erialast kasu nende läbiviijatele, Eesti konverentsiturismi teenusepakkujatele kui ka riigile laiemalt.

  “Estonian Business School’i poolt korraldatud EGOS kollokvium on läbi aegade suurima osalejate arvuga Eestis toimunud teaduskonverents. Konverentsi Eestisse toomisega nähti mitu aastat vaeva ja arvestades, et paljud sarnase osalejate arvuga ja väiksemadki konverentsid jäävad Eestisse ruumipuudusel tulemata, on EGOSe kollokviumi Tallinnas toimumine meie konverentsimaastikul erakordne sündmus,” ütles Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu. Karu sõnul tuleb tunnustada kõiki julgeid korraldajaid kes suurüritusi Eestisse toovad ning leiavad leidlikud lahendused ruumide kasutamisel.

Innovatiivseimate konverentsilahenduste eest said tunnustused TalTechDigital Visioonikonverents – digituleviku teejuht ning mullusuvine suurüritus Mindvalley U. Mõlemad sündmused paistsid silma suure hulga uuenduslike konverentsiformaatide poolest nagu TEDtalks ja PechaKucha. Samuti viidi konverentsid läbi paberivabalt kasutades materjalide jagamiseks ning delegaatide omavaheliseks suhtluseks konverentsiäppe.

Tallinna Maratoni raames Tallinnas toimunud 22. AIMS maailmakongressil osales 158 maratoni esindajat 55 riigist ning see on suurepärane näide, et spordi suursündmuste raames saab edukalt Tallinnasse tuua ka erialaseid maailmakonverentse.

Karu sõnul toimus eelmisel aastal Tallinnas üle 500 suurema rahvusvahelise konverentsi millega seoses külastas Eestit üle 45 000 välisdelegaadi. “Rahvusvahelised konverentsid tõid Eesti majandusse hinnanguliselt üle 45 miljoni euro. Arvestades, et alanud aastal on Tallinnasse oodata mitmeid suuri konverentse nagu JCI World Congress ja Lions Europa Forum, siis ootame, et 2019 aastal konverentside panus kasvab märkimisväärselt.“

Karu lisas, et Eesti on muutumas konverentsimaastikul järjest populaarsemaks sihtkohaks. “Tallinna kompaktsus ja meie erialaspetsialistide ettevõtlikkus töö on toonud meile oma valdkonna tippsündmusi läbi mille on Tallinn saanud palju rahvusvahelist tähelepanu.“

Lisaks said Tallinna konverentsisaadiku tunnistuse kümme inimest, kes on Tallinnasse rahvusvahelisi konverentse toonud ja toovad. Nende hulgas Tallinna Giidide Ühingu juht Aliis Hazlehurst Palo, Tallinna Ülikooli professor David Lamas ja Eesti Rahvusringhäälingu personali arendus- ja koolitusjuht Kristel Maran, Gerli Liivet Eesti Õdede Liidu asepresident ning dr Raido Paasma Eesti Anestesioloogide Seltsi juhatusest.

Riine Tiigi

Turundusjuht