12 PÕNEVAT KONVERENTSITUURI TALLINNAS

Eestis toimuvate rahvusvaheliste konverentside osalejad saabuvad tavaliselt Eestisse esimest korda.  Seepärast soovitakse  tihti lisaks konverentsil osalemisele teha veidi tutvust ka Eesti kultuuri, ajaloo, looduse ja lihtsalt igapäevase eluoluga. Korraldustöö hõlbustamiseks kogusime kokku populaarseimad Tallinnas toimuvate konverentside vaba-ajaprogrammid ning tasub meeles pidada, et konverentsikorraldusfirmad oskavad kindlasti nõu- ja jõuga abiks olla tuuride korraldamisel

Jalgsiekskursioon läbi keskaegse vanalinna

Tallinna vanalinna peetakse üheks kõige paremini säilinud keskaegseks linnasüdameks. Kitsad munakivitänavad, iidsed kirikud, võluv linnamüür ja punavad tornid võtavad ahhetama ka paljunäinud reisija. Hea giid lisab ekskursioonile veel kamaluga keskaegseid müüte, legende ja lugusid toonasest elu-olust. Jalutuskäik viib tavaliselt läbi üla- ja alalinna kõige põnevamate paikade, uudistatakse keskajast pärit linnamüüri paksust, käänulisi munakivisillutisega tänavaid, iidseid kirikuid, Põhjamaade ainsat gooti stiilis Raekoda.

Keskaegne pidusööming

Konverentsiõhtut võib vürtsitada meeleoluka ühissööminguga või keskaegsete õllede maitsmisega  Olde Hansa keskaegses restoranis asub 700 aastat vanas majas keset Tallinna vanalinna.
Maja uhkuseks on valdavalt kohalikust toorainest valmistatud road, mida oli kombeks süüa 15. sajandil. Teenijarahwas elab vanade kommete järgi ning iga detail majas on võimalikult ajastukohane.  Suurtsugu pidusööming on rikka kodu ehtne ja külluslik keskaegne söömaaeg, kus roogasid kantakse lauale nii palju, kuni kõik on saanud rohkem kui küll. Sööming algab kätepesu rituaaliga, mille järel juhatatakse külalised lauda, mis on juba eelroogadega kaetud. Enne sööma asumist valitakse seltskonnast lauaperemees, kes leivamurdmisega tähistab söömingu algust. Teenijapiigad tutvustavad kõiki roogi, mis laual on. Ka peatoidud tuuakse vaagnates ja kaussides ning külalised saavad kõike omavahel jagada. See tagab sotsiaalse suhtluse ja vabama õhkonna. Kõige lõpuks tuuakse magusroog. Sööming on vähemalt kaks tundi kestev keskaegne pidusöömaaeg, mis kindlasti jääb pikaks ajaks meelde. Kuuel õhtul nädalas saab Olde Hansas nautida ka keskaegset elavat muusikat.

Vanalinna seiklusmäng

Kui lihtsalt giidiga jalutuskäik liiga igav tundub, võib selle asendada vanalinna seiklusmänguga. Legendaarne Vanalinnaseiklus on lõbus mäng, mis sobib hästi väliskülalistele vanalinnaga tutvumiseks või toredaks lisategevuseks mõnele linnaüritusele. Tegemist on seiklusega, mis viib nii Tallinna vanalinna silmapaistvaimate vaatamisväärsuste juurde kui ka põnevatesse nurgatagustesse, kuhu muidu ei satuta. Mängus on liikumist, nuputamist ja tiimitööd. Meeskonda juhatab tahvelarvutil olev kaart. Küsimused avanevad, kui meeskond on GPS signaali kohaselt õiges asukohas. Küsimustele vastamiseks on vajalik ennekõike avastamishimu ja nutikust. Mängu saab alustada igalt poolt vanalinnast või selle servast ning mängu lõpu punkti saab muuta tiimile sobivaks.

Jalgrattaga linnaekskursioon 

Traditsioonilise linnaekskursiooni  asemel võib aktiivsemale seltskonnale pakkuda  ka mõnusat rattaretke. Giidiga jalgrattatuuril saab minna avastama vastavalt osalejate soovidele nii Kalamaja, Koplit kui Kadriorgu-Piritat. Kadriorus saab ühtlasi teha sisuka kultuuriekskursiooni, marsruudile jääb terve rida vaatamisväärsusi – iidne park ja luigetiik, uhke Kadrioru loss, presidendi palee, KUMU kunstimuuseum ja jaapani aed, Lauluväljak, Maarjamäe memoriaal,  kohvikud ja piknikupaigad

Boheemlaslik Kalamaja ja Telliskivi 

Kalamaja on üks vanimaid Tallinna eeslinnu, mille ajalugu ulatub sajandite taha, mil see oli koduks kaluritele. Nii tsaaririigi kui Nõukogude Liidu ajal kerkisid siia vabrikud ja tööliste kasarmud, laeva- ja allveelaevatehased. Telliskivi linnaku ümberehitamisest sai hoo sisse kogu Kalamaja piirkonna taaselustamine. Imelised puitmajad, salapärased tagahoovid, agulihõng, kunagised imposantsed tööstushooned, mis nüüd muutunud kiiksuga disainipoodideks ja boheemlaslikeks söögikohtadeks – võib kindel olla, et lääne-eurooplastele  meeldib see piirkond väga!

Kadrioru kunstituur

kadriorg header

Kadrioru lossi ja pargi lasi rajada 1718. aastal Vene tsaar Peeter Esimene abikaasa tsaarinna Katariina suveresidentsiks, kelle auks nimetati kompleks algselt ka Katharinenthaliks. Võimas barokkstiilis metsapark sisaldab lisaks lõputuile jalutusradadele ka kaunist astmelist roosiaeda ja kõige ehtsamat klassikalist luigetiiki. Paku külalistele mõnusaks õhtupoolikuks giidiga jalutuskäiku Kadrioru pargis koos Kadrioru lossis asuva väliskunstimuuseumi ja KUMU külastusega. Külalistele meeldib tavaliselt väga ka Presidendilossi ees pilte teha.

Rabamatk

Loodusmatkad rabamaastikule on elamuseks kõikidele välismaalastele. Kuna Eesti on üks rabarikkamaid riike maailmas, siis mõne mõnusa raba matkamiseks leiab iga linna lähiümbruses. Tallinna konverentsidel osalejatele pakutakse tavaliselt matka Viru, Kõnnu-Suursoo, Kakerdaja või Pääsküla rabas. Elamuslikkust lisab soo keskel seisvasse vaatetorni ronimine ja avaneva vaate nautimine. Veel eksootilisem variant on kasutada matkamiseks laudteede asemel räätsasid . Räätsadega ei vaju läbi pehme ja märja rabapinnase, talvel hoiavad räätsad paksul lumekihil. Meeles tasub pidada, et matkakorraldajalt tasub lisaks räätsadele rentida siis osalejatele ka kummikud.

Rocca-al Mare vabaõhumuuseumi ekskursioon või seiklusmäng

Eesti Vabaõhumuuseum on suurepärane paik Eesti ajalooga tutvumiseks. Eelmistest sajanditest pärit talukompleksid, veskid, pritsumaja, kõrts, kool, sajandeid vana kabel pakuvad ehedat elamust ja läbilõiget eesti ajaloost. Külaskäiku saab vürtsitada saab mõnusa eestipärase lõunasöögiga Kolu kõrtsis, temaatiliste workshopide nagu näiteks leivaküpsetamine või või rahvatantsunumbritega.

Hommikujooks või hommikune taliujumine

Kuna osalejad on tavaliselt tavapärasest aktiivsem seltskond, siis on maailmas üha populaarsemaks saanud ka veidi liigutamist konverentsiprogrammis, nagu nt hommikujookspäikesetõusujooga või hommikune taliujumine. Teadlasedki rõhutavad ju, et mõõdukas füüsiline koormus suurendab ajupotentsiaali.. Tallinnas pakuvad aktiivseks hommikutegevuseks ideaalseid võimalusi nii Kadrioru kui Snelli Park, mereäärsed promenaadid ning loomulikult meie ägedad taliujumisvõimalused!

Arhitektuuri- ja disainituur

Disainituur kutsub uudistama, mis toimub Eesti disaini telgitagustes. Programmi võib lisada mõne kuulsa või ringmajandusega tegeleva disaineriga kohtumise, nt Reet Aus või Stella Soomlais, disainistuudiote ja -poodide külastamise.

Insipireeriv näitusetuur

Telliskivis asuva Fotografiska giidituur annab võimaluse teha  külastus eriti põnevaks, avastades lugusid piltide taga ning saades rohkem teada näitusest ja fotokunstist, tiiru võib teha ka veini või mulliga nii enne kui pärast üritust.

Rotermanni kvartali uhkuse PoCo  popkunsti muuseumis on esindatud maailma popkunsti suurimad staarid nagu Warhol, Banksy, Koons, Lichtenstein, Haring ja Hirst, Hockney, Basquiat, Kusama jt.

Lahemaa rahvuspark ja mõisad 

Päevaekskursioon Lahemaa rahvusparki: maaliline mererannik, Altja ja Käsmu kalurikülad ja põneva ajalooga balti-saksa mõisakompleksid Palmse, Sagadi, Vihula. Programmi võib lisada ka väikese rabamatka Viru rabas, lõunasöögi Altja kõrtsis, talvekuudel pakub silmailu maaliline Jägala juga.

 

Konverentside Pre-ja Post-Tuurid

Külalistele, kes soovivad jääda Eestisse pikemalt:

  • Arvo Pärdi Keskuse külastus Laulasmaal – kultuurihuvilistele huvi pakkuv ekskursioon. Programmi võib veel lisada nt Keila-Joa lossi ja pargikompleksi külastuse, Suurupi tuletornid, Kõltsu mõisa 
  • Paldiski ja Põhja-Eesti ringsõit – lisaks kuulsusrikkale Paldiskile ja imepärastele pankrannikuvaadetele tasub programmi lisada ka Padise kloostri ja Keila-Joa lossikompleksi.
  • Lõuna-Eesti ekskursioon, mis hõlmab Tartut ja Tartumaad, Sibulateed Peipsi ääres ja Setomaad.
  • Ida-Virumaa: Lahemaa mõisad, Sillamäe, Narva, Narva-Jõesuu

 

 

Riine Tiigi

Turundusjuht