Blogi

10 ideed, mida näidata konverentsikülalistele Tartus ja Tartu ümbruses

Konverentsi korraldades on alati üks keerulisemaid mõttekohti, kuhu oma külalisi peale pingsat mõttetööd konverentsisaalis viia ja mida neile Tartu kandis näidata.  Alljärgnevalt leitaegi mõned näited.

1. Eesti Rahva Muuseum

Tartus konverentsi  pidades ei saa üle ega ümber ERM-st. Kui on soov oma rahvusvahelisi külalisi hämmastada ja samas anda neile ülevaade sellest, kes me oleme ning kust me tuleme, siis  Eesti Rahva Muuseum on selleks kindlasti üks parimaid kohti.ERM-i näol pole tegu vaid suure ja uhke muuseumiga, kus saab vaid museaale uurida vaid sealt leiab ka palju põnevaid tegevusi, millega oma konverentsi rikastada- näiteks küpsetada šangasid, teha käed saviseks või  rohelisel aastaajal ka vikatiga niitmist proovida.

Rohkem infot  ERMi kodulehelt

2. Aparaaditehas

Aparaaditehases on peidus nii palju erilist ja omapärast. Sealne põnev ajalugu, kuhu on põimitud külmutusseadmed, salajased allveelaevaosad ning mittetöötavad vihmavarjud lisavad kompleksis  peituvatele ateljeedele, poodidele, restoranidele ja meelelahutuskohtadele mõnusa salapära. Juhul kui omal käel uudistamine tundub väheseks jäävat, siis saab tellida ka Aparaaditehase kultuuripakette, mille saab üles ehitada just nii, et grupile kõige huvipakkuvam külg saaks parimal viisil kajastatud.

Rohkem infot Aparaaditehase kodulehelt

3. Hellenurme Veskimuuseum

Väärikas eas aga täiesti töökorras  vesiveskis saab näha, katsuda ja maitsta kõike, mis valmib viljaterast. Muidugi saab ka mitmesugustes tegevustes käe külge panna, sest pakutakse erinevaid õpitube.

Rohkem infot

4. Tähevaatlus

Salapärane tähistaevas paelub meist enamikku. Kui on julgust riskida ja loota, et korraldatava konverentsi  ajal on öö selge, siis tasub kindlasti minna Toomemäele Tartu tähetorni. Saab piiluda teleskoobiga taevasse,  teadmisi astronoomiast ning ajaloost.

Rohkem infot

5. Kui korralik talv-siis Peipsile karakatitsetega sõitma

Talviste konverentside külalistele leidub Peipsi ääres üks väga omanäoline võimalus-nimelt saab minna sõitma karakatitsatega.  Karakatitsa on spetsiaalselt Peipsi järvel sõitmiseks ehitatud sõiduriist, mis on vaatamisväärsus omaette.

Rohkem infot

6. Sibulatee

Täeisti omamoodi koht on Sibulatee-seal ekisteerivad koos kolm kultuuri ja kaks rahvust. Korraga on konverentsikülalistele võimaik näidata endist baltisaksa väärikust Alatskivi mõisa näol, tutvustada vanausuliste traditsioone ja rüübata samovariteed ning uidata Eesti rahvuseepose peakangelase Kalevipoja radadel. Lisaboonuseks on Peipsi järv oma võimalustega.

Rohkem infot

7. Õllemuuseum ja pruulikojad

Tartu on õllelinn juba pea  1000 aastat ja selleks, et selle ajaga kogunenud nippe ja teadmisi ammutada on igati paslik ära käia A.Le Coq´i õllemuuseumis, kus lisaks muuseumi ja tootmise külastamisele saab ka degusteerimisel osaleda.

Põnevat pakuvad ka pisemad õlletootjad, näiteks saab minna uudistama  käsitööõllede valmimist- Tartus Pühaste pruulikotta või Tabivere tuulikusse, kus toimetab Juhus pruulikoda.

Rohkem infot

8. Toomemägi

See on koht, kus lugusid ja legende jätkub kaemaks. Toomemägi pakub külalisele kindlasti rohkem kui vaid jalutuskäiku pargis.

Rohkem infot

9. Rappa ja metsa

Tartust sugugi mitte kaugel- Meenikunno rabas on võimalik nautida kõiki kõrgsoo võlusid.  Lisaks on põnevad võimsad kuklasekuhilad, mis peituvad 5,8 km pikkuse matkaraja metsalõigul. Looduse ilule lisavad võlu maalilised rabavaated, mida saab imetleda nii Päikeseloojangu maja juurest kui ka vaatetornist.

10. Lodi Jõmmuga Emajõele

Tartu linnas looklev Emajõgi pakub lisaks linnapildi ilmestamisele ka mõnusat ajaveetmisvõimalust. Nimelt saab seilata mööda veeteid Tartu kandis teisiti kui tavaliselt, sest Jõmmu näol on tegemist arhailise puust kaubapurjekaga, mis on nii oma olemuselt kui käitumiselt keskkonnasõbralik -kohalikust toorainest kohalike elanike poolt kohapeal valmistatud, kohalikku kultuuripärandit ja loodust väärtustav.

Rohkem infot

Riine Tiigi

Turundusjuht